artworks & interiors

Interiors

  • Black Facebook Icon
  • Black Pinterest Icon
  • Black Instagram Icon

Instagram

Blog

Ekran Resmi 2020-06-04 14.54.16.png

Uzakdoğu temalarına ilginiz nasıldır?

Benim son yıllarda hayranlığım katlanarak artıyor..

İlgiler arttıkça ortaya çıkan işler de çeşitlilik gösteriyor. Koi serisi de ortaya bu şekilde çıktı aslında.

Koi balıkları olan çalışmamızı yayınladığımızdan beri en çok sorulan ve tercih eden işlerimizden biri oldu.

Hepimiz anlamlara önem veriyoruz sanırım hele ki o anlamlar birbirinden güzel hayvanlarla bezenmişse.

Bu güzel canlılar ile ilgili bir parça bilgi ve bu çalışmamıza ulaşmak için yazının devamına bekleriz..

Ekran Resmi 2020-06-04 14.57.46.png

Naviza Dailey ve eşi Vince, Atlanta'nın Buckhead bölgesinde 20.yy başlarından kalma bir yapıyı detaylı bir tadilatla harika bir eve dönüştürmüş. Öncesi fotoğrafları yok belki ama dört duvar kalan bir yapıdan bahsediyoruz.

 

Sofistike, cosy, çağdaş, klas, rahat.. sanırım hepsi burası için uygun tanımlar. Bu harika projeyi daha detaylı incelemek için yazının devamına beklerim..

İyi okumalar.

Connecticut'ta Ruhu dinlendiren bir ev...

Ekran Resmi 2020-06-04 14.57.54.png

Ama bu proje bir harika!

Becca Casey, bugün keşfettiğim New Yorklu bir içmimar. Connecticut'ta bir konut projesi.

İlk bakışta traditionel bir ev gibi dursa da, incelediğinizde yalınlığıyla çağdaş bir proje olduğunu kanıtlıyor.Sakin paleti, rustik, modern, antika ve yeni kombinasyonu tek kelime ile harika sonuçlar vermiş.

Gelin birlikte inceleyelim..

pastel love

C2804E57-0890-4E8F-8F39-21DD62813A32.JPG

Doğal malzemeler ve pastel tonlar.. son zamanların trendleri gerçi benim için yıllardır geçerli bu durum , oldum olası pastel tonları, ton-sur-ton ları kullandım.. Giydiğim kıyafette, evimde ki dekorasyonda, yaptığım projelerde ve ilk günlerinden beri Frenchouse markamda hep uçuk pembeler,griler,doğal tonlar,taş renkleri, açık renkler hakim oldu.Bu yüzden ne tarafa baksam gözlerimde kalpler beliriyor bu aralar.. seramik ürünlerden modaya yeni açılan mekanlardan ev tekstiline kadar yumuşacık bir etki hakim.. Burada da durum çok farklı değil, iç mekan görseli Pinterestten, ama bayıldığım koton kadife dokusuyla ve ahşap heykelle ve kaideyle ve aydınlatmayla ve beyaz duvarlarıyla! Aşık oldum mekana! o yüzden de buraya işledim son çalışmalarımı, size de farklı bir fikir olması amacım.Evet açık tonlar zordur ama verdiği etki her zaman bir adım öndedir, ekru bir kadifenin veya keten dokuların vereceği cool zarafeti başka ne verebilir ki..

Pastel yeni serilerimiz digital print bölümünde, hemen incelemek için fotoğrafa tıklayabilirsiniz !

Maison Francaıse ,Nisan ayında

biz varız. Görsellerin devamı için fotoğrafa tıklayabilirsiniz !

0DA8090A-890E-47EF-A22B-E53EFAE1FBBF.JPG

SICAK & COOL AHŞAP

KAPLAMALAR

Ekran Resmi 2020-06-04 15.01.34.png

Lambri dendiğinde aklınıza o eski cilalı demode ve kasvetli duvarlar mı geliyor?

Gelin yazıya!

Sıcacık, modern, cool, sofistike mekanlar için vazgeçilmez olmaya aday detayları yazdım. Eskiden-günümüze,her tarza, her mekana yakışacak modellerden örnekler verdim.

Odak noktası bir duvar istiyorsanız çok işinize yarayacak.Çok sade veya çok detaylı...Örnekler ve dikkat edilmesi gereken noktalar benden, hayal gücü sizden, çünkü mekanlarınızı en iyi tanıyan sizsiniz..

İyi okumalar !

'' UOMINI ''

file-74.jpeg

Ayın en sevilen modeli.

OneLine Drawing - TekçizgiÇizim

Uomini Serisi..Farklı paspartu ve çerçeveler ile size özel tasarımlar için...Veya.. Orjinal imzalı çizim veya orjinalinden alınan kopyalar için..  Fotoğrafa Tıklayabilirsiniz ! 

Sanatın Ulaşılabilir Hali..

Farketmişsinizdir bir süredir Frenchouse sayfasında daha çok sanatsal öğelere yönelim var. Suluboya çalışmalarımızla çıktığımız yolda, sizden gelen güzel talepler ile çerçevemizi genişlettik. Akrilik çalışmalar, karakalem, sulu mürekkep, yağlıboya ve farklı teknikler ile devam ediyoruz.kişiye özel tek adet imzalı çalışmalardan, orjinalinden çoğalttığımız ürünlere kadar yelpazemizi geniş tuttuk.

Malzemeler çok, içimizde ki yaratıcılık daha güzellerine itiyor. Sanat bizi daha çok besliyor. Daha değerliye daha özele yönlendiriyor.

Güzel sanatlardan mezun biri olarak diğer türlüsü bir yerden sonra yetmiyordu.

 

Şimdi özgürlüğü,özgünlüğü ve yaratıcılığı çağdaş sanatla birleştiriyor ve sizlere sunuyoruz. 

Bizim içimize çok sindi

Tasarım ve Sanatın buluştuğu bu nokta. Umarım siz de bize katılırsınız.

PERDE KONUSU !

Bir mekan tasarlarken veya mevcut mekanda birtakım değişiklikler planlarken çok fazla iş kalemini düşünmemiz gerekiyor biliyorum.Alt yapısı hazır dekore edilmeyi bekleyen bir mekanı ele alırsak; Duvar renkleri,zemin malzemesi, doğru mobilyalar,kumaş seçimleri,halı...gibi bu liste uzayıp gidiyor. Peki ya pencereler ? Perde sendromu ! Perdeler ise hem ilk başlardan beri aklımızda olur hem de onu her zaman en sona iteriz.Resmen sendrom bu.Perde olmasa nasıl olur diye düşünecek olursak,bir şehir eviyse konu o biraz imkansız.Mekanların görevli noktalarından biri olan pencereleri giydirmekle kalmıyor,mekana yaşanırlık hissi veriyor perdeler.Aynı zamanda bazen yalıtıma bazen akustiğe hizmet ediyor

Connecticut'ta Ruhu dinlendiren bir ev...

Tam da burada yaşamak istiyorum dediğim bir yer! Ama hiçbirşey değişmeyecek,hirbirşey yerinden kalkmayacak. Çünkü tamamıyla ba-yıl-dım! Birçok proje görüyoruz dünyadan, kabul ediyorum harikalar! Tasarım, kullanış ve tertemiz işçilikleri ile dönüp dönüp baktıran işler oluyor, inanılmaz da ilham veriyorlar. Ama tam da bir modacının defilesini izler gibi ''normal yaşamda nasıl olur ki'' diye sorduğumuz kıyafetlere benzeyen evler çıkıyor ortaya. Evet çok cool, çok sanat , çok gösteriş ama yaşamdan çok show hissi veriyorlar ve herkese hitap etmiyor biliyorum. Ama bu proje bir harika! Gelin birlikte inceleyelim, Becca Casey, bugün keşfettiğim New Yorklu bir içmimar. Connecticut'ta bir konut projes

MILANO'DA SANAT VE TASARIMIN BULUŞTUĞU BİR DAİRE ...!

StudioPEPPE yi bilenleriniz vardır mutlaka, bilmeyenler için söylemek gerekirse, Arianna ve Chiara 'nın kurucusu olduğu bir İtalyan tasarım ajansı. Konu olarak seçimim ise ajans sahiplerinin kendileri için tasarladığı Milano'da ki daire.. Bu özel daireyi yazıya taşımamın sebebi; sanatla iç içe, modern, çağdaş bir mekan olması, Duvarlardan , mobilyalara hem sanat hem tasarımın muhteşem birlikteliği. Daha önce ki birçok yazımda bahsettiğim, duvar renklerinin cesurca tercih edilmesi ve başlı başına sadece renk/boya oyunlarıyla bile dikey alanlarda tasarım imzası taşıması. Ve son zamanlarda çokça karşımıza çıkan tarzlar söz konusu, evet bohem&chic stilini oldukça görüyor ve inceliyoruz fakat şeh

email : frenchouse_@outlook.com

Bodrum & Istanbul / Turkey

  • Black Facebook Icon
  • Black Pinterest Icon
  • Black Instagram Icon
follow me