artworks & interiors

Interiors

  • Black Facebook Icon
  • Black Pinterest Icon
  • Black Instagram Icon

Instagram

Blog

Ekran Resmi 2020-06-04 14.54.16.png

Uzakdoğu temalarına ilginiz nasıldır?

Benim son yıllarda hayranlığım katlanarak artıyor..

İlgiler arttıkça ortaya çıkan işler de çeşitlilik gösteriyor. Koi serisi de ortaya bu şekilde çıktı aslında.

Koi balıkları olan çalışmamızı yayınladığımızdan beri en çok sorulan ve tercih eden işlerimizden biri oldu.

Hepimiz anlamlara önem veriyoruz sanırım hele ki o anlamlar birbirinden güzel hayvanlarla bezenmişse.

Bu güzel canlılar ile ilgili bir parça bilgi ve bu çalışmamıza ulaşmak için yazının devamına bekleriz..

Ekran Resmi 2020-06-04 14.57.46.png

Naviza Dailey ve eşi Vince, Atlanta'nın Buckhead bölgesinde 20.yy başlarından kalma bir yapıyı detaylı bir tadilatla harika bir eve dönüştürmüş. Öncesi fotoğrafları yok belki ama dört duvar kalan bir yapıdan bahsediyoruz.

 

Sofistike, cosy, çağdaş, klas, rahat.. sanırım hepsi burası için uygun tanımlar. Bu harika projeyi daha detaylı incelemek için yazının devamına beklerim..

İyi okumalar.

Connecticut'ta Ruhu dinlendiren bir ev...

Ekran Resmi 2020-06-04 14.57.54.png

Ama bu proje bir harika!

Becca Casey, bugün keşfettiğim New Yorklu bir içmimar. Connecticut'ta bir konut projesi.

İlk bakışta traditionel bir ev gibi dursa da, incelediğinizde yalınlığıyla çağdaş bir proje olduğunu kanıtlıyor.Sakin paleti, rustik, modern, antika ve yeni kombinasyonu tek kelime ile harika sonuçlar vermiş.

Gelin birlikte inceleyelim..

pastel love

C2804E57-0890-4E8F-8F39-21DD62813A32.JPG

Doğal malzemeler ve pastel tonlar.. son zamanların trendleri gerçi benim için yıllardır geçerli bu durum , oldum olası pastel tonları, ton-sur-ton ları kullandım.. Giydiğim kıyafette, evimde ki dekorasyonda, yaptığım projelerde ve ilk günlerinden beri Frenchouse markamda hep uçuk pembeler,griler,doğal tonlar,taş renkleri, açık renkler hakim oldu.Bu yüzden ne tarafa baksam gözlerimde kalpler beliriyor bu aralar.. seramik ürünlerden modaya yeni açılan mekanlardan ev tekstiline kadar yumuşacık bir etki hakim.. Burada da durum çok farklı değil, iç mekan görseli Pinterestten, ama bayıldığım koton kadife dokusuyla ve ahşap heykelle ve kaideyle ve aydınlatmayla ve beyaz duvarlarıyla! Aşık oldum mekana! o yüzden de buraya işledim son çalışmalarımı, size de farklı bir fikir olması amacım.Evet açık tonlar zordur ama verdiği etki her zaman bir adım öndedir, ekru bir kadifenin veya keten dokuların vereceği cool zarafeti başka ne verebilir ki..

Pastel yeni serilerimiz digital print bölümünde, hemen incelemek için fotoğrafa tıklayabilirsiniz !

Maison Francaıse ,Nisan ayında

biz varız. Görsellerin devamı için fotoğrafa tıklayabilirsiniz !

0DA8090A-890E-47EF-A22B-E53EFAE1FBBF.JPG

SICAK & COOL AHŞAP

KAPLAMALAR

Ekran Resmi 2020-06-04 15.01.34.png

Lambri dendiğinde aklınıza o eski cilalı demode ve kasvetli duvarlar mı geliyor?

Gelin yazıya!

Sıcacık, modern, cool, sofistike mekanlar için vazgeçilmez olmaya aday detayları yazdım. Eskiden-günümüze,her tarza, her mekana yakışacak modellerden örnekler verdim.

Odak noktası bir duvar istiyorsanız çok işinize yarayacak.Çok sade veya çok detaylı...Örnekler ve dikkat edilmesi gereken noktalar benden, hayal gücü sizden, çünkü mekanlarınızı en iyi tanıyan sizsiniz..

İyi okumalar !

'' UOMINI ''

file-74.jpeg

Ayın en sevilen modeli.

OneLine Drawing - TekçizgiÇizim

Uomini Serisi..Farklı paspartu ve çerçeveler ile size özel tasarımlar için...Veya.. Orjinal imzalı çizim veya orjinalinden alınan kopyalar için..  Fotoğrafa Tıklayabilirsiniz ! 

Sanatın Ulaşılabilir Hali..

Farketmişsinizdir bir süredir Frenchouse sayfasında daha çok sanatsal öğelere yönelim var. Suluboya çalışmalarımızla çıktığımız yolda, sizden gelen güzel talepler ile çerçevemizi genişlettik. Akrilik çalışmalar, karakalem, sulu mürekkep, yağlıboya ve farklı teknikler ile devam ediyoruz.kişiye özel tek adet imzalı çalışmalardan, orjinalinden çoğalttığımız ürünlere kadar yelpazemizi geniş tuttuk.

Malzemeler çok, içimizde ki yaratıcılık daha güzellerine itiyor. Sanat bizi daha çok besliyor. Daha değerliye daha özele yönlendiriyor.

Güzel sanatlardan mezun biri olarak diğer türlüsü bir yerden sonra yetmiyordu.

 

Şimdi özgürlüğü,özgünlüğü ve yaratıcılığı çağdaş sanatla birleştiriyor ve sizlere sunuyoruz. 

Bizim içimize çok sindi

Tasarım ve Sanatın buluştuğu bu nokta. Umarım siz de bize katılırsınız.

Doğal ve Zarif - Hazeran !

Fransız, İngiliz klasiklerinden günümüze gelen, zarifliğiyle antika parçalarda sıkça yer alan, doğallığı sayesinde ise zamansızlığı yakalayan çok sevdiğimiz doku HAZERAN. Eski evlerde radyatör kajlarından hatırlarsınız bu doğal, delikli malzemeyi. Sanırım çok sık karşılaştığımızdan, o zamanlarda çok değerini anlamamışız. El işçiliği olması, doğal kamışlardan örülmesi bir zanaat. Şimdilerde anlıyoruz değerini sanırım, oysa dünyada ünlü markalar ve tasarımcılar asla bırakmamış hazeranı kullanmayı. Fazla düşünmeye gerek yok,sebebi basit; her stile, her döneme ve her malzemeye yakışması olabilir. Örneğin Fransız antika bir parça, klasik veya provence tarzı sevenler için birebir. Bu stilde bir ya

Aydınlatmanın Etkisi

Aydınlatma konusu uzun süredir aklımda olmasına rağmen bir türlü yazmaya koyulamamıştım.Sebebi görsellik / tasarım haricinde ciddi hesap gerektiren, uzmanlık aratan bir konu olmasıydı.Sürdürdüğümüz meslek için ilgi ve bilgi gerektiren bir dal aynı zamanda.Birçok projede üzerinde en uzun zamanı harcadığımız aşamalardandır elektrik-aydınlatma konusu.Hesaplamalarda işin uzmanlarına danışsakta genel birkaç noktayı yanlışlara sebebiyet vermeyecek ölçüde ve genel hatlarıyla paylaşmak isterim, tahmin ediyorum ki okuduğunuz zaman hak vereceğiniz, belki uyguladığınız belki gözünüzden kaçmış ama düzeltme şansınız olan maddeler bulacaksınız. Tek bir mekandan bahsedersek; aydınlatma model seçimleri, mik

email : frenchouse_@outlook.com

Bodrum & Istanbul / Turkey

  • Black Facebook Icon
  • Black Pinterest Icon
  • Black Instagram Icon
follow me