1017231992825702
top of page

BLOG

Dingin Bir Banyo Deneyimi İçin..


Lavabo Cephesi
Lavabo Cephesi

Bodrum Gündoğan koyundaki, Seba Farilya projemizde başlıca çıkış noktamız

'Dingin & Şık' bir tasarım dili yaratmaktı.


Bu yüzden evin geneli aynı tonlarda devam etti,aynı malzemelerle tasarlandı böylece tüm mahaller birbirine bağlanmış oldu.


Sıra banyolara geldiğinde de bu yolda devam ettik.Bu kişisel alanlarda da,Dingin ,sade ama şık bir sonuç elde etmek istedik.3 odalı & 4 banyolu Farilya evinde,tüm banyolar dahil olduğu odaların dokularına uyumlu devamlılık sağlamaya çalıştık.


Bu yazıda işlediğimiz Ebeveyn Banyosu, yine dahil olduğu odanın renklerinde devam etti, aynı şekilde odada kullanılan meşe kaplama burada lavabo altındaki çekmecede ve klozet arkasındaki dolapta yerini aldı. Meşe kaplama patine rengini, tezgahlarda ve duş içlerinde kullandığımız Diyarbakır Tigre taşına uyumlu olacak şekilde oluşturduk ve duvar rengi evin genelinde kullandığımız Jotun renk tonundan devam ettik. Zeminde Vitra marka seramik yine ton sur ton olarak devam etti.


Tüm armatür ve aksesuarları mat-parlak gold tercih ettik, yine kapı kollarında ve aydınlatmalarda kullandığımız gibi. Biz bu genel havadaki pudra tonlarıyla, goldun sıcak uyumunu çok sevdik.


Küçük veya büyük metrekare olması benim için farketmiyor, kişisel banyomdan beklediğim; bir otel konforunda ve netliğinde olup, aynı zamanda yenileneceğim ve kendimi iyi hissedeceğim sıcaklıkta olması. Bu yüzden yumuşak hatları ve ton sur ton renk skalasını tercih ediyorum.

HANDE ÖZSEZER


Duş içi duvarları haricinde kalan genel duvarlarda grenli/dokulu boya tercih ettik. Farklı ithal malzemeler ve markalarda mevcut ama biz maliyeti biraz daha uygun tutarak, grenli dekoratif boya üzerine, evin genelinde tercih ettiğimiz Jotun boyayı kullandık. Doğal hissi tam istediğimiz gibi verdi diyebiliriz.


Aynı şekilde tezgah ve duş içinde kullandığımız doğal taşımızı da evin doku ve tonlarına inanılmaz uyumlu oldu. Tercih ettiğimiz taş; Diyarbakır Tigre.
Tekstillerde yine farklı renklere gitmedik, doğal dokuları tercih ettik. Tezgah üzeri aksesuarlar Zara Home dan alındı, Aplikler Hedef aydınlatma, Armatürlerin hepsi Vitra markasından seçildi.Geneli düz ve sade hatlardan oluşan mekana hareket katması için, klozet arkasında bir dolap düşündük ve bunu tasarlarken arada boşluk bırakarak kendiliğinden niş oluşturduk.

Bu nişlerde veya lavabo tezgahı üzerinde kullanacağınız küçük mumlar,minimal vazo ve canlı bitki dalları, çubuk oda kokuları tercih edilecek en güzel aksesuarlar oluyor.

Mekana göre imalat yaptırırken, gizli ışık oyunlarını ve dolu-boş hareketlerini denerseniz, küçük ama etkili detaylar elde edebilirsiniz.

Klozet arkası nişte gizli bir aydınlatma şeridi kullanıldı. Dramatik bir ışık, gün sonu yorgunluğunu alacak bir duş için en iyi eşlikçi olabilir. Aynı zamanda sakinleştirici veya zamanına göre enerji veren bir mekan kokusuyla ya da aromaterapik yağlarla küçücük banyonuzda bile Spa konforunu yaratabilirsiniz.


Güzel bir uykudan önce veya güne başlarken enerji depolamamız için kendimize vereceğimiz en güzel hediye sanırım tam da 'bu anlar'.


Kendinize bol bol hediye vermeniz dileğiyle..


HandeNot: Fotoğraflar çekilirken sabit duş camlarının montajı yapılmamıştı. Duşakabin için; sabit şeffaf yarım cam tercih edilmiştir.

bottom of page
1017231992825702